GÖZ HASTALIKLARI ve TEDAViSi

Genel Göz Muayenesi


Kliniğe başvuran tüm hastalarımız bilgisayarlı göz ölçümü ve göz tansiyonu ölçümü yapıldıktan sonra muayene edilir. Son teknoloji cihazlarla yapılan muayenede gözün iç ve dış katmanları ve göz dibi muayenesiyle de gözün retina tabakası incelenir. Görme düzeyleri ve varsa kırma kusurları belirlenir.

Katarakt Cerrahisi


Göz merceğinin şeffaflığını kaybedip matlaşmasına katarakt olarak tanımlanır. Çoğunlukla ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkmakla birlikte tek tedavisi cerrahidir. Günümüzde en ileri cerrahi yöntem "fako cerrahisi" olarak bilinen yöntemdir. Bu yöntemde göz uyuşturulduktan sonra, yaklaşık 2 mm’lik bir küçük kesi ile göz içine girilir ve ultrasonografik ses dalgalarıyla katarakt temizlenir. Temizlenen göz içine net görüşü sağlayacak yapay bir mercek yerleştirilir. Mercek girişi için açılan kesi yeri çok küçük olduğu için dikiş konulmasına gerek yoktur. İyileşme hızlı ve konforlu olur.

 

 

 

 

 

Şaşılık Tedavisi

 

Şaşılık sebebi bireyler arasında farklılık gösteren bir göz problemidir. Tedavi için bir yaş sınırlaması yoktur. Tedavi şeklini belirleyecek olan şaşılığa sebep olan asıl nedenin ortaya çıkarılmasıdır. Eğer gözün kırma kusuruna bağlı olarak oluşmuş ise gözlük ile tedaviden sonuç alınabilir. Hastada göz tembelliğine bağlı bir şaşılık var ise kapama tedavisi adı verilen bir yöntem çözüm olabilir. Göz kaslarının güçlendirilmesi amacıyla Ortoptik Tedavi yöntemi uygulanabilir. Konjenital (doğumsal) şaşılık halinde ise erken yaşlarda (6 ay-1 yaş arası) cerrahi müdahale gereklidir. Şaşılık, çoğunlukla 2–3 yaş civarında ortaya çıkan ve çoğunlukla gözlük kullanıldığında tam olarak düzelebien durumlar olmakla birlikte, düzelme olmaması halinde cerrahi tedavi şarttır. Bazı şaşılık tedavilerindeerken dönemde Botox uygulamaları da sonuç verebilmektedir. Kliniğimizde şaşılık ile ilgili tüm tedaviler ve şaşılık cerrahisi uzman deneyimi ile yapılmaktadır. 

 

 

Göz Tansiyonu (Glokom)

 

Halk arasında göz tansiyonu olarak bilinen ve optik sinirde hasara neden olup görme kaybına yol açan Glokom, hastalığın erken dönemlerinde belirgin bir şikayete neden olmayan, ancak zamanla hasar ilerleyince hasta tarafından fark edilen sinsi bir hastalıktır. İlerlemiş dönemde meydana gelen sinir harabiyetinin geri dönüşü olmadığından, glokom hastalığında erken teşhis çok önemli ve deneyim gerektiren bir uzmanlık konusudur. Kliniğimize başvuran hastalarımız, yüksek teknolojik cihazlar ve modern tetkiklerle Glokom açısından değerlendirilirler ve teşhis konulan hastalarımızın tedavileri modern tedavi yöntemleri ile yapılır.


 

Vitrektomi 


Görüntünün elektrik sinyalleri halinde beyine iletilmesini sağlayan, gözün en arka kısmında bulunan sinir tabakası Retina olarak adlandırılır. Kliniğimize başvuran hastalarımızda retina hastalıklarının teşhis ve tetkikleri  için son teknoloji cihazlar ve modern ağrısız tedavi yöntemleri kullanılır. Retina hastalıkları, sıklıkla lazer tedavisi ve mikrocerrahi yöntemleri ile tedavi edilirler.  

Doç.Dr. Melike Gedar

@2015 MDPlus Consultancy tarafından, Op. Dr. Melike Gedar danışmanlığında ve gizlilik sözleşmeleri kapsamında hazırlanmıştır.Tüm Hakları Saklıdır.

 

Sınırlı Sorumluluk Beyanı:

Bu web sitesinin içerdiği tüm bilgiler, site ziyaretçisini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İçeriklerde yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da danışmanlığının yerini alamaz. İçerikler kapsamındaki kaynaklardan yola çıkarak, herhangi bir tıbbi tedaviye başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte önerilmez. Bu web sitesinin içeriği, kişisel teşhis veya tedavi yönteminin seçimi için kesinlikle değerlendirilmemelidir. Yasalarla ve tıbbi etik çerçevesinde belirlenmiş yazılı olan veya olmayan tüm kurallara bağlı kalınmış olup, kanun içeriğine aykırı olacak şekilde hiçbir ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

ADRES

Ataköy Dünyagöz Hastanesi

Zeytinlik Mah., Sahilyolu Cad. No:18, 34158 Bakırköy/İstanbul

Bilgi ve randevu için lütfen arayınız!

444 4 469

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page